خانه / اخبار / برگزاری همایش بررسی اندیشه‌های عرفانی دراشعار امام خمینی(ره)

برگزاری همایش بررسی اندیشه‌های عرفانی دراشعار امام خمینی(ره)

مایش بررسی اندیشه‌های عرفانی در اشعار امام خمینی(ره) صبح امروز (۹ خرداد) در ارومیه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه، علیرضا نوروزی، رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی در همایش بررسی اندیشه‌های عرفانی در اشعار امام خمینی (ره) صبح امروز (۹ خرداد) برگزار شد، گفت: شخصیت امام خمینی (ره) جنبه‌های گوناگون علمی، فقهی، سیاسی، عرفانی، اجتماعی و ادبی دارد و تمام این جوانب شخصیت ایشان در همه عرصه‌ها به ویژه در ادبیات عرفانی ما تأثیرگذار بوده است.
وی، با اشاره به استقبال شعرا، نویسندگان، طلاب و اندیشمندان استان از این همایش، اظهار داشت: شعرا، اندیشمندان و نویسندگان استان و مهمانانی از تهران و شهرهای استان در همایش بررسی اندیشه‌های عرفانی در شعر امام خمینی (ره) شرکت داشتند و به خواندن شعر و ایراد بیاناتی در پیرامون شخصیت امام خمینی پرداختند.
نوروزی، در ادامه با اشاره به اینکه این همایش نخستین همایش در معرفی اندیشه‌های عرفانی امام خمینی در ارومیه بود، افزود: این همایش با استقبال خوب اهالی شعر، قلم و اندیشه مواجه شد و سعی بر این است که بر حجم چنین برنامه‌های علمی، ادبی و هنری از نظر کمی و کیفی بیفزاییم.
این مسئول ادامه داد: اجرای همایش هایی از این قبیل در معرفت افزایی جامعه به ویژه اهل تفکر و هنر تاثیر گذار است.
وی تصریح کرد: اشعار امام خمینی سرشار از اندیشه‌های عرفانی و بسیار پرشور و مؤثر است و در شعر معاصر حال و هوای معنوی مضاعفی داشته و همچنان پویا است.

 

درباره عبدالله محمودی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*